O nas

Potrzeby i rozwój

Rosnące zapotrzebowanie na usługi przewozowe i logistyczne w okolicach Szamotuł i Poznania było impulsem do otwarcia w 2013 r. terminala kontenerowego w Szamotułach. Przez dziesięć lat swojej działalności Terminal Szamotuły wywarł znaczący wpływ na region wielkopolski.

Nasza inicjatywa pozwoliła na szybki rozwój wielu firm i zakładów przemysłowych działających w okolicy Szamotuł. Dzięki terminalowi kontenerowemu miejscowe firmy zyskały możliwość korzystania z dobrodziejstw transportu intermodalnego. Główne korzyści wynikały z połączenia Portu Gdańsk z naszym obszarem. Teraz, każdego dnia obsługujemy połączenia Terminala Szamotuły z Baltic Hub w Gdańsku i mamy plany na więcej. 

Obecnie Terminal Szamotuły jest częścią grupy PST Ostsped, dynamicznie działającej na rynku usług transportowych i logistycznych o zasięgu międzynarodowym. W najbliższych latach zamierzamy uruchomić nowe połączenia terminala intermodalnego z kolejnymi ośrodkami przemysłowymi w Polsce i Europie.

Co nas wyróżnia?

DOGODNA
LOKALIZACJA

Dogodna lokalizacja Terminala Szamotuły w okręgu przemysłowym wielkopolski, w otoczeniu firmo dużym potencjale rozwoju (przemysł elektromaszynowy, chemiczny, meblarski, budowlany, spożywczy).

Codzienne połączenia kolejowe

Codzienne połączenia kolejowe Terminala Szamotuły z terminalem Baltic Hub w Gdańsku, jednym z największych terminali kontenerowych na Morzu Bałtyckim łączącym Azję z rynkami Europy.

Bliskość
rynków zbytu

Bliskość rynków zbytu oraz dogodna lokalizacja przy szlakach transportowych, umożliwiająca dalszy przewóz ładunków w głąb Polski, do Niemiec i na Zachód Europy.

kompleksowy
zakres usług

Pełny i kompleksowy zakres usług związany z organizacją transportu intermodalnego na zasadach door-to-door.

Atrakcyjne
stawki

Atrakcyjne stawki za usługi przewozowe, przeładunki, składowanie kontenerów, odprawy celne.

Doświadczone zespoły pracowników

Obsługa i doradztwo w całym procesie logistycznym. Dbałość o możliwość redukcji kosztów transportu dla klientów i optymalizację łańcucha dostaw.